Võimlemisklubi AcademyGymnastics

PÕHIKIRI

I ÜLDSÄTTED

1. Spordikool Võimlemisklubi AcademyGymnastics (edaspidi Klubi) on vabatahtlik ja mittetulunduslik spordiklubi, mille eesmärk on Tallinna elanikute seas spordi ja tervise arendamine ning Eesti ühiskonna ja noorsootöö integreerimine ning arendamine Tallinnas
ja Eestis.

2. Klubi ühendab spordiga tegelevaid liikmeid (igat tüüpi võimlemis – ja võitluskunste) (edaspidi “liikmed”) ühistegevuseks, huvitegevuse edendamiseks ja sellealase ürituste koordineerimiseks.

3. Klubi järgib mittetulundusühingute seadusi, spordiseadusi ja – määrusi ning muid Eesti Vabariigi õigusakte. Käesoleva põhikirja jälgivad Euroopa spordiharta ning ka Eesti Spordiharta, Rahvusvaheline Võimlemisliit (FIG) ja Rahvusvaheline Võitluskunstide Föderatsioon. Seadused ja summa testid on kehtestatud Võimlemisliidu (FIG) ja Eesti Võimlemisliidu poolt.

4. Majandustegevusest saadav kasum ei ole klubi põhitegevus. Klubi sissetulekud kasutatakse põhikirjajärgse eesmärgi saavutamiseks, tulu ei jaotata liikmete vahel.

5. Klubi on eraõiguslik juriidiline isik, mille õigusvõime tekib tema kandmisega mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse Oma õiguste teostamiseks Klubil on õigus pöörduda riigiasutustele, kohaliku omavalitsuse organitele või kohtutele.

6. Klubil on oma sümboolika ja tal on selle valdamise, kasutamise ja kasutamiseainuõigus. Tal on oma pitsat ja arvelduskontod.
Klubi eelarveaasta on kalendriaasta. Klubi nimi – spordi – ja võistlusklubi “Võimlemisklubi AcademyGymnastics”.

7. Klubi asub Tallinnas ja selle tegevuspiirkond on Eesti Vabariik.

II KLUBI EESMÄRK JA TEGEVUS

Kõik treeningud, tunnid ja koolitused ning seminarid toimuvad individuaalselt ja rühmadena koos koolitajatega spordikeskuste baasil. Samuti treeningute korraldamine välismaal: Euroopas, Austraalias, Ameerikas, Ukrainas.
1. Spetsiaalsed sporditreeningud (võimlemine, akrobaatika).

2. Vanemaklubi füüsiline ettevalmistus – lapsed vanuses 03 kuni 3 edasiseks sportimiseks.

3. Treeningud 4 – 18 aastased lapsed: võimlemine, akrobaatika, aeroobika, sporditants, trenn, parkuur, topelt-mini trump, tsirkus,
võitluskunst, spordimängud – koolitus hõlmab kõik, mis on vajalik laste ettevalmistamiseks spordiklubidele Eestis ja välismaal.

4. Füsioteraapiatunnid – füsioteraapia lastele.

6. Erinevate projektide korraldamine ja nendes osalemine (kultuuri – ja spordilaagrid, võistlused, seminarid, kursused õpilastele,
täiendõppe kursused, kultuuri- ja õppereisid, näitused, messid jne) Euroopas, Austraalias, Ameerikas, Venemaal jne.

7. Spetsialistide – koolitajate, arstide, füsioterapeutide, tudengite Eestist ja välismaalt kaasamine.

8. Firmade kaasamine – sponsorluse jaoks.

9. Aktsionäridele ja õpilastele spordikarikate kinkimine. Ka vitamiinid, toit, transport, kütus nii Eestis kui ka välismaal.

10. Töölepingute sõlmimine.

11. Palk, stipendiumid, preemiad. Klubi propageerib ja koordineerib tervisesporti oma liikmete seas Eestis.

III LIIKMEKS VASTUVÕTMINE, VÄLJAASTUMINE JA –ARVAMINE

1. Klubi liikmed võivad olla füüsilised isikud, kes tunnistavad ja täidavad käesoleva põhikirja – nimelt osalevad aktiivselt klubi tegevuses ja maksavad ühekordset sisseastumismaksu ning regulaarset liikmemaksu. Klubi toetajaliikmeteks võivad olla juriidilised isikud või füüsilised isikud, kes tegelevad klubi eesmärgi saavutamiseks tegevustega. Klubi juhatus kinnitab toetajaliikme statuudi.

2. Klubi liikmeks astumiseks tuleb esitada kirjalik avaldus, mille kohta juhatus teeb otsuse 30 kalendripäeva jooksul arvates avalduse laekumise päevast. Liikmelisus jõustub juhatuse otsuse järgse ühekordse sisseastumismaksu tasumisega.
Ühekordse sisseastumismaksu suuruse ja iga – aastase liikmemaksu suuruse ning selle tasumise tahtaja ja korra kinnitab Klubi üldkoosolek.
Kui Klubi juhatus keeldub taotlejat liikmeks võtmast, võib taotleja nõuda, et tema liikmeks võtmine otsustatakse Klubi üldkoosolekul.

3. Liikmelisust Klubi ja liikmeõiguste teostamist ei saa üle anda. Füüsilise isiku surma korral tema liikmelisus Klubi lõpeb.
4. Klubi liige võib oma juhtorgani otsuse põhjal ja Klubile esitatud kirjaliku avalduse alusel. Klubi liikmeskonnast peale vastastikuste kohustuste likvideerimist välja astuda. Liige võib Klubist välja astuda parast l-kuulise etteteatamis tähtaja möödumist Etteteatamis tähtaja nõuet ei kohaldata kui liikme õigusi ja kohustusi muudetakse oluliselt või kui liikmeks jaamine ei ole õiglase hinnangu kohaselt võimalik.

5. Liikme võib Klubist välja arvata juhatuse otsusega kui ta ei täida Klubi põhikirja sätteid või on kahjustanud oluliselt Klubi moraalselt või materiaalselt või jätab süstemaatilisel täitmata Klubi valitud organite ning juhtide poolt oma pädevuse piires kehtestatud akte või on jätnud tasumata Klubi liikmemaksu 2 aasta väitel.

Klubist välja arvatud liikmele tuleb tema Klubist väljaarvamise otsuse tegemisest ja selle põhjusest teatada kirjalikult ühe kuu jooksul. Valjaarvatud liikmel on õigus nõuda väljaarvamise otsuse üle vaatamist üldkoosoleku poolt.
Liikmelisuse lõppemisel sisseastumismaksu ja liikmemaksu ei tagastata.

6. Kui liikmelisus lõpeb majandusaasta keskel, tuleb liikmemaks tasuda kogu majandus – aasta eest. Liikmel, kelle liikmelisus Klubis on lõppenud, ei ole õigust Klubi varale.

7. Klubi liikmetel on õigus:

osaleda ja olla esindatud Klubi kõigil üritustel ning tegevuses.

kasutada Klubi poolt loodud sportimistingimusi vastavalt Klubis kehtestatud korrale.

osaleda hääleõiguslikena üldkoosolekute toos ning valida ja olla valitud Klubi juht, kontroll – ning teistesse valitavatesse organitesse, esindada Klubi selle juhtorganite volitusel teistes organisatsioonides ning üritustel.

esitada arupärimisi ja ettepanekuid Klubi valitavate organite tegevuse kohta ning saada Klubi tegevusest teda huvitavat informatsiooni.

esitada Klubi juhtorganitele taotlusi materiaalse ja muu toetuse saamiseks.

kirjalikult volitada mõnda teist Klubi liiget end esindama Klubi Üldkoosolekul.

kasutada vastavalt kehtestatud korrale Klubi sümboolikat ja eeliskorras Klubi vara.

Klubist välja astuda, esitades juhatusele sellekohase avalduse.

kasutada teisi mittetulundusühingute seaduses ja käesolevas põhikirjas sätestatud Õigusi.

8. Klubi liikmed on kohustatud:
järgima Klubi põhikirja ning teisi valitavate organite ja juhtide poolt oma pädevuse piires kehtestatud akte.

arendama tervise-ja sporditegevust.

osalema korraliste ja erakorraliste üldkoosolekute ja Klubi valitavatesse organitesse kuulumisel nende toos.

tasuma õigeaegselt liikmemakse.

kasutama heaperemehelikult ning saastlikult Klubi vara.

hoidma ja kaitsma Klubi head nime, seisma Klubi eesmargi ja põhimõtete eest.

Teisi kohustusi loetletutele saab liikmetele seada Klubi üldkoosolek ja Klubi juhatus, omades selleks eelnevalt nende liikmete nõusoleku.

IV KLUBI JUHTIMINE JA JÄRELEVALVE

1. Klubi organid on üldkoosolek, juhatus ja revisjonikomisjon.

2. Klubi kõrgeimaks organiks on tema liikmetest koosnev üldkoosolek. Üldkoosoleku vahelisel ajal aga juhatus. Korralised üldkoosolekud toimuvad vähemalt uks kord aastas majandusaasta lõppemisele järgneva poolaasta jooksul. Üldkoosolekul võivad osaleda hääleõigusega kõik Klubi liikmed, hääletamise õiguseta – toetajaliikmed ja kutsutud külalised.

3. Erakorralise üldkoosoleku võib kokku kutsuda juhatuse omal initsiatiivil 30 päeva jooksul, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ara näidates vahemalt1/10 Klubi liikmetest või l/3 juhatuse liikmete või revisjonikomisjoni nõudmisel. Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut käesolevas punktis nimetatud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega.

4. Üldkoosoleku kokkukutsumisest tuleb ette teatada l5 päeva enne üldkoosoleku toimumist. Teates tuleb ara näidata üldkoosoleku toimumise koht, aeg ja päevakord.

5. Üldkoosoleku pädevus: Üldkoosolek võtab vastu otsuseid kõikides mittetulundusühingu juhtimise küsimustes, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud juhatuse või Klubi muu organi pädevusse, sealhulgas

põhikirja vastuvõtmine ning muutmine vastavalt vajadusele ja kehtivale seadusandlusele,

eesmärgi muutmine,

revisjonikomisjoni arvamuse arakuulamine,
majandusaasta aruande (raamatupidamise aasta – ja tegevusaruande) kinnitamine,

juhatuse tegevusele hinnangu andmine,

juhatuse liikmete minimaalarvu kehtestamine, revisjonikomisjoni liikmete arvu, nende tasustamise aluste ja korra kehtestamine,

juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmete valimine ja ennetahtaegne tagasikutsuniine,

juhatuse või muu organi liikmega tehingu tegemise või tema vastu nõude esitamise otsustamine ja selles tehingus või nõudes Klubi esindaja määramine,

Klubi lõpetamise otsustamine.

6. Üldkoosolekut juhatab Klubi president või liikmete soovil koosolekul valitud juhataja. Üldkoosolek viiakse läbi koosolekul vastu võetud reglemendi järgi. Kui ka uks Üldkoosolekus osaleva liikme esindaja nõuab salajast hääletamist, tuleb antud küsimuses võtta otsus vastu salajase hääletamise teel.

7. Üldkoosolek võib vastu võtta otsuseid, kui sellel osaleb üle poole Klubi liikmetest. Kui üldkoosolek ei ole ülal sätestatud kvooruminõude mittetäitmise korral pädev otsuseid vastu võtma, kutsub juhatus kolme nädala jooksul kokku uue üldkoosoleku sama päevakorraga. Uus üldkoosolek on pädev vastu võtma otsuseid, sõltumata üldkoosolekul osalevate liikmete arvust, kuid üksnes juhul, kui üldkoosolekul osaleb vähemalt kaks liiget.

Kui üldkoosoleku kokkukutsumisel on rikutud põhikirjaga sätestatud nõudeid, ei ole üldkoosolek õigustatud otsuseid vastu võtma, välja arvatud siis kui üldkoosolekul osalevad kõik Klubi liikmed. Üldkoosolek on pädev vastu võtma otsuseid küsimustes, mis on üldkoosoleku kokkukutsumisel teatavaks tehtud.

Küsimustes, mida ei ole üldkoosoleku kokkukutsumisel teatavaks tehtud, võib vastu võtta otsuseid kui üldkoosolekul osalevad Klubi kõik liikmed.
Kui Klubi liige ei saa osaleda üldkoosolekul, võib ta lihtkirjaliku volikirjaga anda õiguse hääletada enda eest mõnele teisele üldkoosolekul osalevale Klubi liikmele. Igal üldkoosolekul osaleval Klubi liikmel on hääletamisel uks hääl.

8. Üldkoosoleku otsus on vastu võetud kui selle poolt hääletab üle poole koosolekul osalenud Klubi liikmetest.
Üldkoosolekul mitteosalenud liikmete nõusolek peab olema esitatud kirjalikult. Üldkoosoleku otsus loetakse vastuvõetuks koosolekut kokku kutsumata kui otsuse poolt hääletavad kirjalikult kõik Klubi liikmed.
Klubi liige, kes on ka juhatuse või muu organi liige, ei või hääletada Klubi poolt tema vastu nõude esitamise otsustamisel.
Nimetatud Klubi liikmete hääli ei arvestata esindatuse määramisel Üldkoosoleku poolt Klubi teistest erineva õiguse lõpetamiseks või muutmiseks, samuti talle teistest erineva kohustuse panemiseks peab olema selle liikme nõusolek.

9. Põhikirjas ettenähtud eesmärgi muutmiseks on vajalik vähemalt 9/l0 liikmete nõusolek. Muutmist otsustanud üldkoosolekul mitteosalenud liikme nõusolek peab olema esitatud kirjalikult. Põhikirja muutmise otsus on vastu võetud kui selle poolt on hääletanud üle 2/3 üldkoosolekul osalenud liikmetest. Põhikirja muudatus jõustub selle registrisse kandmisest.

Põhikirjamuudatuse registrisse kandmise avaldusele lisatakse põhikirja muutmise otsustanud üldkoosoleku protokoll ja põhikirja uus tekst. Põhikirja uuele tekstile peab alla kirjutama vähemalt uks juhatuse liige või kui juhatuse liikmed on õigustatud ühingut esindama ainult ühiselt, siis kõik ühiselt esindama õigustatud juhatuse liikmed.

10. Kohus võib Klubi liikme või juhatuse liikme avalduse alusel tunnistada kehtetuks seaduse või põhikirjaga vastuolus oleva üldkoosoleku otsuse, kui avaldus on esitatud kolme kuu jooksul otsuse vastuvõtmisest.

11. Klubi juhatus Juhatus. kuhu kuulub kaks liiget, on Klubi alaliselt tegutsev juhtimisorgan, kes juhib Klubi tegevust vastavalt käesolevale põhikirjale üldkoosolekute vahelisel ajal. Juhatus peab andma Klubi liikmetele vajalikku teavet juhtimise kohta ja esitama nende nõudel vastava aruande. Juhatuse liikmete volituste aja otsustab üldkoosolek.

12. Juhatuse liikmete määramisel on otsustavaks ülesseatud kandidaatidele antud suurem häältearv eeldusel, et kandidaadi poolt hääletab üle poole üldkoosolekus osalenud Klubi liikmetest. Juhatuse üheks liikmeks on president, kes korraldab juhatuse tegevust President valitakse teistest liikmetest eraldi Presidendi valimisel on otsustavaks ülesseatud kandidaatidele antud suurem häältearv eeldiisel, et kandidaadi poolt hääletab üle poole üldkoosolekus osalenud Klubi liikmetest.

Juhul kui uks või mitu juhatuse liiget või eraldi valitav president jääb valimata põhjusel, et nad ei saanud üle Poole üldkoosolekus osalenud Klubi liikmete häälest, korraldatakse mittevalitute osas järel valimised või esitatakse uued
kandidaadid.

13. Juhatuse liikmed esindavad Klubi kõikides õigustoimingutes ühiselt, välja arvatud president, kes esindab Klubi ainuisikuliselt. Presidendil on korralduste andmise õigus.

14. Juhatuse liikme võib üldkoosoleku otsusega tagasi kutsuda kohustuste olulisel maaral täitmata jätmise või võimetuse korral Klubi tegevust juhtida või mõnel muul mõjuval põhjusel. Juhatuse liige võib tagasi astuda enne tahtaega isikliku avalduse alusel. Mõjuval põhjusel, milleks on eelkõige juhatuse liikme ajutine või kestev võimetus taita oma kohustusi, võib kohus huvitatud isiku nõudel maarata väljalangenud juhatuse liikme asemele uue liikme.

Kohtu maaratud juhatuse liikme volitused kestavad uue juhatuse liikme määramiseni järgneva üldkoosoleku poolt. Tagasikutsutud või tagasiastunud juhatuse liikmed asendatakse üldkoosoleku juhatuse liikmete valimise korra alusel.
Juhatuse liige ei või oma kohustuste täitmist panna kolmandale isikule. Juhatuse liikmel on õigus nõuda ülesannete täitmisel tehtud vajalike kulutuste hüvitamist.
15. Juhatuse pädevusse kuulub:

1. liikmete vastuvõtmise ning liikmeskonnast väljaastumise ja – arvamise, soodustustest ilmajätmise, liikmelisuse ajutise peatamise
küsimuste otsustamine, Klubi liikmete registri pidamine,

2. arengukavade ja eelarvete kinnitamine,

3. raamatupidamise korraldamine vastavalt raamatupidamise seadusele,

4. majandusaasta aruande esitamine üldkogule.

5. nõusoleku andmine tehingute tegemiseks, mis väljuvad igapaevase majandus – tegevuse raamidest, eelkõige tehingute
tegemiseks, millega kaasneb

5.1.
osaluse omandamine ja lõppemine teistes ühingutes,

5.2.
kinnisasjade ja registrisse kantud vallas asjade võõrandamine ja koormamaine,

5.3.
investeeringute tegemine, mis ületavad selleks majandusaastaks ettenähtud summa.

5.4.
laenude ja võlakohustuste võtmine, mis ületavad selleks majandusaastaks ettenähtud summa,

5.5.
laenude andmine ja võlakohustuste tasumine,

5.6.
Klubi kinnisvara võõrandamise, rentimise, pantimise, laenamise.
Tasuta ajutiseks kasutamiseks andmise otsustamine,

6. stipendiumide määramine,

7. muude küsimuste otsustamine, mis ei kuulu üldkoosoleku pädevusse.

16. Juhatuse koosoleku kutsub kokku president vastavalt vajadusele, aga mitte harvem kui üks kord kolme kuu jooksul. Juhatus on otsustusvõimeline kui kohal on üle poole juhatuse liikmetest. Juhatuse otsuseid võetakse vastu kohalolijate lihthäälteenamusega.
Häälte võrdse jagunemise korral otsustab presidendi hääl. Juhatus võib vastu võtta otsuse koosolekut kokku kutsumata, kui selle poolt hääletavad kirjalikult kõik juhatuse liikmed.

Juhatuse liige ei või osaleda hääletamises, kui otsustatakse temaga või temaga võrdset majanduslikku huvi omava isikuga tehingu tegemist või temaga kohtuvaidluse alustamist või lõpetamist Klubi poolt. Juhatuse koosoleku kohta koostatakse protokoll ja sellele kirjutavad alla kõik koosolekust osa võtnud juhatuse liikmed.

17. Juhatuse või muu organi liikme vastutus: Juhatuse, samuti muu organi liikmed, vastutavad seaduse või põhikirja nõuete rikkumisega, samuti omakohustuste täitmata jätmise või mittenõuetekohase täitmisega Klubile suuliselt tekitatud kahju eest solidaarselt. Juhatuse või muu organi liige vabaneb vastutusest juhul kui tema poolt esitatud eriarvamus on fikseeritud juhatuse koosoleku protokollis või ta puudub mõjuval põhjusel koosolekust.

18. Klubi president Klubi president korraldab juhatuse tood ja esindab Klubi volituseta.

19.Järelevalvet Klubi teiste organite tegevuse üle teostab üldkoosolek. Selle ülesande täitmiseks võib üldkoosolek määrata revisjoni või auditkontrolli. Klubi järelevalveorgan on revisjonikomisjon. Revisjonikomisjon viib läbi Klubi majandusaasta tegevuse revideerimine. Koostab revisjoni kohta aruande ja esitab selle üldkoosolekule kinnitamiseks.
Revisjonkomisjoni koosolek kutsutakse kokku vastavalt vajadusele, kuid mitte harvem kui uks kord aastas. Revisjonikomisjon on otsustusvõimeline, kui sellest võtab osa vähemalt 2/3 revisjonikomisjoni liikmetest. Revisjonikomisjoni koosolekud protokollitakse Otsusele kirjutavad alla kõik otsuse poolt hääletanud revisjonikomisjoni liikmed.

V KLUBI VAHENDID JA VARA

1. Klubil on õigus arendada sporditegevuse toetamiseks ja põhikirjaliste eesmargi realiseerimiseks majanduslikku tegevust.

2. Klubi varaks on igasugune vara, mis on vajalik Klubi eesmargi realiseerimiseks ja tegevusaladel tegutsemiseks.

3. Klubi vahendid ja vara moodustuvad:

sisseastumis – ja liikmemaksudest,

juriidiliste isikute annetustest,

riiklikest ja kohaliku omavalitsuse toetustest ja toetustest üleriigilistelt spordiorganisatsioonidelt,

toetustest sihtkapitalidelt ja sihtasutustelt,

Klubi põhikirjaliste eesmarkide saavutamiseks korraldatavatest tuluüritustest, sponsor- ja reklaamlepingutest, loteriidest ja ennustusvõistlustest, tehingutest kinnis- ja vallasvaraga laekuvast tulust, intressituludest ning muudest laekumistest.

4. Klubi vahendid ja vara kuuluvad Klubile ning neid kasutatakse ja kasutatakse Klubi eesmarkide saavutamiseks vastavalt kehtivatele õigusaktidele ja käesolevale põhikirjale. Klubi võib oma vara ja vahendeid anda kasutamiseks (rentida, laenata, anda tasuta kasutusse jne) oma liikmetele ja Klubi liige Klubile lepingulise alusel. Klubi ei kanna varalist vastutust oma liikmete varaliste kohustuste eest, liikmed ei kanna varalist vastutust Klubi kohustuste eest.
5. Klubi peab oma tegevuse raamatupidamisarvestust, koostab ja esitab raamatupidamise ja statistilised aruanded kehtestatud korras.

6. Klubi raamatupidamise ja aruandluse õigsust kontrollivad Klubi revisjonikomisjon ja seaduses sätestatud isikud oma pädevuse piirides.

VI KLUBI LÕPETAMINE

1. Klubi lõpetatakse:

Üldkoosoleku otsuse alusel kui Klubi tegevuse lõpetamine on lülitatud üldkoosoleku päevakorda iseseisva punktina, sellest on Klubi liikmetele põhikirja punktis 20 ettenähtud korras teatatud, üldkoosolekul on esindatud üle 2/3 Klubi liikmetest ja selle poolt hääletab üle 2/3 üldkoosolekul osalejate liikmete esindajatest.

Pankrotiavalduse alusel, mille esitab juhatus, kui selgub, et Klubil on vähem vara kui võetud kohustusi. Avalduse esitamata jätmise või avalduse esitamisega viivitamise korral vastutavad selles süüdi olevad juhatuse liikmed Klubile või kolmandatele isikutele sellega tekitatud kahju eest solidaarselt,

Klubi liikmete arvu vähenemisel alla kahe,

Üldkoosoleku võimetuse korral maarata põhikirjaga ettenähtud juhatuse ja revisjonikomisjoni liikmeid,

Sundlõpetamise korras kohtuotsusega siseministri või muu huvitatud isiku nõudel seaduses sätestatud juhtudel.

2. Klubi lõpetamisel toimub selle likvideerimine. Likvideerijateks on juhatuse liikmed kui üldkoosoleku otsusega ei ole ette nähtud teisiti. Sundlõpetamise korral määrab likvideerijad kohus. Likvideerija peab olema teovõimeline füüsiline isik.
Vähemalt pooled likvideerijad peavad olema isikud, kelle elukoht on Eestis. Likvideerijate määramisel ja tagasikutsumisel rakendatakse käesoleva põhikirja punktides 28 ja 30 sätestatud korda Likvideerijatel on Klubi juhatuse õigused ja kohustused, mis ei ole vastuolus likvideerimise eesmärgiga. Likvideerijatel on õigus esitada Klubi ainult ühiselt.

3. Likvideerijad lõpetavad Klubi tegevuse nõuavad sisse võlad, müüvad vara, rahuldavad võlausaldajate nõuded ja jaotavad parast võlausaldajate nõuete rahuldamist allesjäänud vara selleks õigustatud isikute vahel. Likvideerijad võivad teha ainult neid tehinguid, mis on vajalikud Klubi likvideerimiseks.
Likvideerimisteates tuleb märkida. et võlausaldajatel tuleb esitada oma nõuded kahe kuu jooksul viimase teate avaldamisest.

Kui likvideeritava Klubi varast ei jätku võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamiseks, peavad likvideerijad esitama pankrotiavalduse.

4. Pärast võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamist ja nõuet mitte esitanud teada olevate võlausaldajate raha deponeerimist jaotatakse allesjäänud vara üldkoosoleku otsusega maaratud õigustatud isikute vahel. Vara ei või õigustatud isikute vahel välja jagada enne kuue kuu möödumist viimase likvideerimisteate avaldamist.

5. Klubi lõppemisel kustutatakse Klubi registrist Klubi (likvideerijate) avalduse põhjal. Kui Klubi likvideerimise lõppemisel ei esitata avaldust selle kustutamiseks registrist, on registripidajal õigus Klubi registrist kustutada. Likvideerijad annavad Klubi dokumendid hoiule ühele likvideerijale või kolmandale isikule. Dokumentide hoidja nimi kantakse registrisse likvideerijate avalduse põhjal Kui likvideerijad ei ole täitnud oma kohustusi või on Klubi vara välja jaganud enne võlausaldajate kõigi nõuete rahuldamist või raha deponeerimist, vastutavad nad oma süü tõttu võlausaldajatele tekitatud kahju eest solidaarselt.

VII ÜHINEMINE JA JAGUNEMINE

1. Klubi (ühendatav Klubi) võib ühineda teise Klubiga (ühendav Klubi) üldkoosoleku otsuse alusel kui Klubi ühinemine on lülitatud üldkoosoleku päevakorda iseseisva punktina, sellest on Klubi liikmetele ettenähtud korras teatatud, üldkoosolekus on esindatud üle 2/3 Klubi liikmetest ja selle poolt hääletab üle 2/3 koosolekul osalenud liikmetest ühendatav Klubi loetakse lõppenuks. Klubi võib ühineda ka teise Klubiga (teiste Klubidega) selliselt, et asutavad uue Klubi. Uhinevad Klubid loetakse sel juhul lõppenuks Ühinemine toimub likvideerimismenetluseta. Klubi võib ühineda ainult mittetulundusühinguna tegutseva Klubiga (Klubidega).

2. Klubi võib jaguneda jaotumise või eraldumise teel üldkoosoleku otsuse alusel kui Klubi jagunemine on lülitatud üldkoosoleku päevakorda iseseisva punktina, sellest on Klubi liikmetele ettenähtud korras teatatud, üldkoosolekus on esindatud üle 2/3 Klubi liikmetest ja selle poolt hääletab üle 2/3 koosolekul osalenud liikmetest. Jaotumisel annab jagunev Klubi oma vara üle omandavatele Klubidele. Jaotumisel loetakse jagunev Klubi lõppenuks.

Eraldumisel annab jagunev Klubi osa oma varast üle ühele või mitmele omandavale Klubile. Jagunemine toimub ilma likvideerimismenetluseta. Klubi saab jaguneda ainult mittetulundusühingutena tegutsevateks Klubideks ning osaleda ainult mittetulundusühinguna tegutseva Klubi jagunemisel.

Gebriella-Amanda Oleško
Spordiklubi „Võimlemisklubi AcademyGymnastics“ juhatuse liige

Marianna-Jana Grigorjeva
Spordiklubi „Võimlemisklubi AcademyGymnastics“ juhatuse liige